Από τις 6 έως τις 12  Μαΐου  2019, 16 μαθητές και 4 εκπαιδευτικοί του ST JOSEPH COLLEGE ΑΠΌ ΤΟ SARLAT της ΓΑΛΛΙΑΣ  επισκέφτηκαν  το 4ο Γυμνάσιο Πρέβεζας   στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού προγράμματος ERASMUS +  N.A.T.A. (News Across The Atlantic) για την ολοκλήρωση του 3ου τεύχους της ηλεκτρονικής   εφημερίδας που αφορά  την κοινωνική και πολιτιστική ζωή καθώς και την σχολική και εκπαιδευτική καθημερινότητα των τριών χωρών που συμμετέχουν στην σύμπραξη :  Γαλλία, Γροιλανδία και Ελλάδα.

Δείτε το Δελτίο Τύπου  του 4ου Γυμνασίου Πρέβεζας.

Βρίσκεστε εδώ: Home Δράσεις Σχολικές Δράσεις Erasmus+ 4ο Γυμνάσιο Πρέβεζας ~ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ST JOSEPH COLLEGE ΑΠΟ ΤΟ SARLAT της ΓΑΛΛΙΑΣ (ERASMUS+ N.A.T.A)