Διοικητικών Θεμάτων

Κ.Π.Ε. Φιλιππιάδας - Προγραμματισμός Επισκέψεων

Τα σχολεία που επιθυμούν να επισκεφτούν το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Φιλιππιάδας, για τον καλύτερο προγραμματισμό από μέρους μας, θα υποβάλλουν το αίτημα τους μέσω των υπεύθυνων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης.

Τα σχολεία που θα επισκεφτούν το ΚΠΕ Φιλιππιάδας θα είναι κατά 70% από τους νομούς εμβέλειάς του και κατά 30% από τους νομούς εκτός εμβέλειάς του.

Το  Κ.Π.Ε. Φιλιππιάδας Πρέβεζας θα δεχθεί κατά προτεραιότητα περιβαλλοντικές ομάδες των σχολείων που υλοποιούν περιβαλλοντικά προγράμματα σχετικά με τα εκπαιδευτικά του προγράμματα.

Οι μαθητές θα έχουν την ευκαιρία να συμμετάσχουν στα εκπαιδευτικά προγράμματα :

• “Η παρέα του Νερού στη Λίμνη του Ζηρού”
  • “Ανακαλύπτοντας το Δάσος”
  • “Τα μανιτάρια του Ζηρού”*
  • “Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας”

Ο μέγιστος αριθμός των μαθητών που μπορούν να παρακολουθήσουν κάθε πρόγραμμα είναι 40.

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Φιλιππιάδας καλεί τα σχολεία που ανήκουν στους νομούς εμβέλειάς του και επιθυμούν να το επισκευτούν να υποβάλλουν τη σχετική αίτηση που ακολουθεί.

Αίτηση συμμετοχής

8.    ΚΕΡΚΥΡΑΣ
9.    ΑΧΑΪΑΣ
10.   ΓΡΕΒΕΝΩΝ