Αγωγή Υγείας, Περιβάλλον, Πολιτισμός

ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΟΡΘΟ

ΘΕΜΑ: « Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πλήρωση της θέσης του υπευθύνου του Εργαστηριακού Κέντρου Φυσικών Επιστημών (Ε.Κ.Φ.Ε.) της Δ/νσης Δ.Ε.Πρέβεζας»

Η Διευθύντρια της Διεύθυνσης Δ.Ε. Πρέβεζας

Έχοντας υπόψη:

1. Την αριθμ. 68278/Γ7/6-7-2006 (ΦΕΚ 998 τ.Β΄/26-7-2006 Υπουργική Απόφαση «Λειτουργία των Εργαστηριακών Κέντρων Φυσικών Επιστημών –Αρμοδιότητες και Επιλογή Υπευθύνων των Ε.Κ.Φ.Ε.).
  2. Την αριθμ. 97285/Γ7/30-8-2011 Υπουργική Απόφαση «Παράταση αποσπάσεων εκπαιδευτικών Υπευθύνων Ε.ΚΦ.Ε.»
  3. Την αριθμ. 110410/Γ7/23-9-2011 εγκύκλιο του Υ.Π.Δ.Β.Μ.Θ. «Κάλυψη των κενών ή κενουμένων θέσεων Υπευθύνων και συνεργατών των Ε.Κ.Φ.Ε.»
  4. Την ανάγκη κάλυψης της θέσης του Υπευθύνου του Ε.Κ.Φ.Ε. Πρέβεζας μέχρι νεώτερης ενημέρωσης από το Υ.Π.Δ.Β.Μ.Θ., λόγω πλεονάζοντος προσωπικού.

Α π ο φ α σ ί ζ ο υ μ ε

Προκηρύσσουμε την κάλυψη της κενής θέσης Υπευθύνου του Εργαστηριακού Κέντρου Φυσικών Επιστημών (Ε.Κ.Φ.Ε.) Πρέβεζας, με απόσπαση εκπαιδευτικού κλάδου ΠΕ04. Η θητεία του αποσπασμένου εκπ/κού ισχύει από την τοποθέτησή του μέχρι νεώτερης ενημέρωσης από το Υ.Π.Δ.Β.Μ.Θ.

Δικαίωμα υποβολής αίτησης έχουν οι εκπ/κοί του παραπάνω κλάδου που ανήκουν οργανικά ή έχουν προσωρινή τοποθέτηση σε σχολικές μονάδες Δ.Ε. Πρέβεζας και πληρούν τις προϋποθέσεις της αναφερόμενης Υπουργικής Απόφασης.

Οι αιτήσεις, το βιογραφικό σημείωμα και τα παραστατικά των ενδιαφερομένων θα υποβληθούν στη γραμματεία του ΠΥΣΔΕ από 13-3-2012 έως και 21-3-2012.

Παρακαλούνται οι κ. Δ/ντές με ευθύνη τους για την ενημέρωση ενυπόγραφα των εκπαιδευτικών του σχολείου τους.

Σε κάθε περίπτωση οι εκπαιδευτικοί είναι υπεύθυνοι για την ενημέρωσή τους, αφού τα σχετικά έγγραφα αναρτώνται στον πίνακα ανακοινώσεων των σχολείων και στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης (dide.pre.sch.gr).

Βασιλική Σφονδύλη

Διαβάστε την προσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Βρίσκεστε εδώ: Home Αγωγή Υγείας, Περιβάλλον, Πολιτισμός ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ: Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πλήρωση θέσης υπευθύνου Ε.Κ.Φ.Ε.