Μεταθέσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σχ. έτους 2015-16

Εγκύκλιος Μεταθέσεων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σχολικού έτους 2015-2016.

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων έχει οριστεί από 9-12-2015 εώς 31-12-2015.

Για την καλύτερη και ταχύτερη εξυπηρέτησή τους κατά την καταχώριση των αιτήσεων, προτείνεται στους συναδέλφους να προσέλθουν έως τις 20/12/2015.

ΠΡΟΣΟΧΗ: είναι υποχρεωτική η προσκόμιση όλων των δικαιολογητικών που σχετίζονται με την αίτηση μετάθεσης (π.χ. πιστοποιητικά οικ. κατάστασης κλπ.). Σε διαφορετική περίπτωση, η αίτηση δε θα πρωτοκολλείται και δε θα καταχωρείται.

ΕΝΤΥΠΑ ΑΙΤΗΣΕΩΝ:

1. Έντυπο Αίτησης Μετάθεσης από Περιοχή σε Περιοχή (το ίδιο εντυπο συμπληρώνεται και για αιτήσεις Οριστικής Τοποθέτησης και Βελτίωσης χωρίς την αναγραφή προτιμήσεων σχολείων, αναγράφοντας «ΚΑΙ/ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΟΡΙΣΤΙΚΗ/ΒΕΛΤΙΩΣΗ»).
  2. Έντυπο Αίτησης Αμοιβαίας Μετάθεσης.
  3. Έντυπο Αίτησης Μετάθεσης σε Σχολεία Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης.
  4. Έντυπο Αίτησης Μετάθεσης σε Μουσικά Σχολεία.
  5. Έντυπο Αίτησης Μετάθεσης σε Καλλιτεχνικά Σχολεία.
  6. Έντυπο Αίτησης Μετάθεσης σε ΣΜΕΑΕ-ΚΕΔΔΥ.
  7. Έντυπο Αίτησης Μετάθεσης εκπαιδευτικών με εξειδίκευση στη νοηματική γλώσσα και στη γραφή Braille.

Βρίσκεστε εδώ: Home Εκπαιδευτικά Θέματα Αποσπάσεις - Μεταθέσεις Μεταθέσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σχ. έτους 2015-16