Τοποθετήσεις - Οδηγίες για τις αναλήψεις Υπηρεσίας των αναπληρωτών (18-1-2022)

Ενόψει της ανάληψης υπηρεσίας από τους αναπληρωτές,

1. Θα πρέπει από την Παρασκευή 21 Ιανουαρίου έως και τη  Δευτέρα 24 Ιανουαρίου 2022το αργότερο μέχρι τις 14.00 να έχουν αναλάβει υπηρεσία μόνο στο βασικό σχολείο τοποθέτησης τους (Σχολείο ανάληψης Υπηρεσίας),   επιπλέον ο Διευθυντής θα πρέπει να ολοκληρώσει στο myschool τη ψηφιακή σήμανση για την ανάληψη υπηρεσίας.  Το σύστημα ακολούθως θα κλείσει κεντρικά.

2. Το αργότερο μέχρι τις 14:00 της ημέρας που ανέλαβαν υπηρεσία στο σχολείο θα πρέπει να έχουν συμπληρώσει τα στοιχεία τους στο anaplirotes.gov.gr και να αποδεκτούν την ψηφιακή σύμβαση.

Επίσης μπορούν να ανατρέχουν και στην ιστοσελίδα του ΥΠΑΙΘ minedu.gov.gr/anaplirotes όπου είναι αναρτημένες επικαιροποιημένες γενικές οδηγίες.

Πίνακας Τοποθετήσεων

Βρίσκεστε εδώ: Home Εκπαιδευτικά Θέματα Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι Τοποθετήσεις - Οδηγίες για τις αναλήψεις Υπηρεσίας των αναπληρωτών (18-1-2022)