Σας ενημερώνουμε ότι διοργανώνεται από την Εθνική Μονάδα της Ισλανδίας σεμινάριο (TCA-Διεθνική Δραστηριότητα συνεργασίας) για τη Βασική Δράση 2 (Συμπράξεις συνεργασίας) το οποίο απευθύνεται  σε εκπαιδευτικούς, Διευθυντές σχολείων, δήμους και άλλους οργανισμούς στο σχολικό τομέα, οι οποίοι είναι νεοεισερχόμενοι στο Πρόγραμμα Erasmus+ και εδρεύουν σε γεωγραφικά απομακρυσμένες (κατά προτίμηση αγροτικές) περιοχές, στο πλαίσιο της προτεραιότητας του Προγράμματος «Ένταξη και Πολυμορφία».

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί δια ζώσης 01-03 Νοεμβρίου 2022, στο Ακουρέιρι, στην Ισλανδία, στην αγγλική γλώσσα και υπάρχουν 5 διαθέσιμες θέσεις για τη χώρα μας.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει έως τις  4 Αυγούστου 2022 και ώρα 24:00 να συμπληρώσουν ηλεκτρονικά την αίτηση ακολουθώντας τη διεύθυνση:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSddmZ15fiMPGEb2bhFYOx4TPoh-Dueri7vx6MeVlXimRYLZ6A/viewform?usp=sf_link

Αιτήσεις που υποβάλλονται πέραν της συγκεκριμένης ώρας και μέρας θεωρούνται εκπρόθεσμες. Τα πεδία της αίτησης και η Υπεύθυνη Δήλωση (Declaration) πρέπει να είναι πλήρως συμπληρωμένα προκειμένου να ληφθεί υπόψη.

Περισσότερες πληροφορίες

Για αναλυτικές πληροφορίες σχετικά με το TCA και την κάλυψη των δαπανών μπορείτε να ανατρέξετε στην πρόσκληση «TCA Call_Iceland _November 2022», η οποία δημοσιεύεται εδώ: https://www.iky.gr/el/tcas

Μπορείτε, επίσης, να επικοινωνήσετε με το 2103726407 και τον κ. Τάσο Μπάρμπα ή στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. σε περίπτωση που χρειάζεστε κάποια διευκρίνιση.

Βρίσκεστε εδώ: Home Εκπαιδευτικά Θέματα Προγράμματα Σπουδών - Μαθήματα TCA ΙΣΛΑΝΔΙΑ 1-3 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2022 ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ 4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2022