Σας αποστέλλουμε προς ενημέρωση σας τις Διευκρινιστικές Εγκυκλίους που αφορούν στο «Πρόγραμμα Μαθητείας Αποφοίτων Τεχνικής Εκπαίδευσης για Απόκτηση Επαγγελματικής Εμπειρίας».

Πρόκειται για τις:

• Υπ' αρ. πρωτ. 2809/06.03.2013 (ΑΔΑ: ΒΕΔΦ9-ΩΒΣ) Διευκρινιστική επί της υπ' αρ. πρωτ. 2315/19.02.2013 (ΑΔΑ: ΒΕΥΖ9-0Ο7) Πρόσκλησης Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος προς αποφοίτους Δημόσιας Τεχνικής Εκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού για Συμμετοχή στο Πρόγραμμα Μαθητείας Αποφοίτων Τεχνικής Εκπαίδευσης για Απόκτηση Επαγγελματικής Εμπειρίας στους Άξονες Προτεραιότητας 4 και 5 του Ε.Π. «Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση».
  • Υπ' αρ. πρωτ. 2810/06.03.2013 (ΑΔΑ: ΒΕΔΦ9-ΞΝΨ) Διευκρινιστική επί της υπ' αρ. πρωτ. 2317/19.02.2013 (ΑΔΑ: ΒΕΤΩ9-Μ44) Εγκύκλιο Γενικού Γραμματέα Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α. προς τις Σχολικές Μονάδες της Δημόσιας Τεχνικής Εκπαίδευσης σχετικά με Πρόγραμμα Μαθητείας Αποφοίτων Τεχνικής Εκπαίδευσης για Απόκτηση Επαγγελματικής Εμπειρίας στους Άξονες Προτεραιότητας 4 και 5 του Ε.Π. «Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση» και τις αρμοδιότητες τους.

Πληροφορίες στο τηλ: 210 344 3945

Με εκτίμηση,

Σαρμανιώτης Αχιλλέας
Μπαθιανάκης Ιωάννης