Ημερίδα Ευαισθητοποίησης με Θέμα: «Ενδοοικογενειακή βία – Ενδοσχολική βία»

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Πρέβεζας σε συνεργασία με την Εισαγγελία Ανηλίκων Πρέβεζας και την Υπηρεσία Επιμελητών Ανηλίκων σας προσκαλούν στην Ημερίδα ευαισθητοποίησης με θέμα:

«Ενδοοικογενειακή βία – Ενδοσχολική βία»

που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 26 Απριλίου 2012 και ώρα 11:30 στην αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου Γενικού Λυκείου Πρέβεζας

Ο Μ Ι Λ Η Τ Ε Σ

Ευάγγελος Μάστακας, Εισαγγελέας Πρωτοδικών με θέμα: «Η αντιμετώπιση της ενδοσχολικής και ενδοοικογενειακής βίας στη σχολική κοινότητα»

Θεοδώρα Μαργάρα, Κοινωνιολόγος, Εγκληματολόγος, τ. Περιφερειακή Σύμβουλος Δ. Ελλάδας, με θέμα: «Σχολικός Εκφοβισμός: Δυνατότητες πρόληψης και παρέμβασης»

• Μετά το πέρας των εισηγήσεων θα ακολουθήσει συζήτηση.
  • Στους συμμετέχοντες θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης της ημερίδας.

Βρίσκεστε εδώ: Home Εκπαιδευτικά Θέματα Συνέδρια Ημερίδα Ευαισθητοποίησης με Θέμα: «Ενδοοικογενειακή βία – Ενδοσχολική βία»