Αποτελέσματα του 71ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»

Ανακηνώθηκαν από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρία τα αποτελέσματα του 71ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ», που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 15 Ιανουαρίου 2011.

Από το νομό Πρέβεζας επέτυχε ο μαθητής του 1ου ΓΕΛ Πρέβεζας, Χρήστου Ευάγγελος.

Υπενθυμίζουμε ότι η επόμενη φάση του διαγωνισμού 28Η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ «Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ»  θα γίνει το Σάββατο 26 Φεβρουαρίου 2011. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στην Αθήνα, στο κτίριο του Νέου Χημείου, οδός Ναυαρίνου 13Α, μεταξύ Μαυρομιχάλη και Χαρ. Τρικούπη στις 09.00 – 12.00 π.μ.

Την Κυριακή 27 Φεβρουαρίου στην Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Αθηνών και ώρα 11.00 π.μ. θα γίνει η τελετή βράβευσης των μαθητών που θα διακριθούν στον «ΑΡΧΙΜΗΔΗ».

Βρίσκεστε εδώ: Home Εκπαιδευτικά Θέματα Διαγωνισμοί Αποτελέσματα του 71ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»