Η Ελληνική Πρεσβεία στη Ρώμη της Ιταλίας διαβίβασε στην υπηρεσία μας την υπ' αριθμό Φ.408/ΑΣ 739/07.05.2013 Ρηματική Διακοίνωση σχετικά με την προκήρυξη διαγωνισμού εισαγωγής στη Σχολή Χαρακτικής "Istituto Polygrafico e Zecca dello Stato" της Ιταλίας, δώδεκα (12) προπτυχιακών σπουδαστών και δώδεκα (12) μεταπτυχιακών σπουδαστών, για το ακαδημαϊκό έτος 2013-2014. Για τις θέσεις αυτές μπορούν να υποβάλλουν αίτηση και αλλοδαποί φοιτητές.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων η 13η Σεπτεμβρίου 2013 στην διεύθυνση:
Istituto Poligrafico e Zecca dello Stato S.p.A.
Scuola dell' Arte della Medaglia
Via Principe Umperto, 4
00185 - Roma

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον διαγωνισμό και την υποβολή αιτήσεων οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα http://www.ipzs.it  ή να επικοινωνούν τηλεφωνικά +39 06 85081, μέσω φαξ +39 06 8508. 2517, +39 06 8508. 2626 ή ηλεκτρονικά Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με την ίδια τη σχολή.

Η ΑΝ. ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗ ΤΜΗΜΑΤΟΣ Α' ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ

ΑΜΑΛΙΑ ΡΟΥΒΑΛΗ

Βρίσκεστε εδώ: Home Εκπαιδευτικά Θέματα Διαγωνισμοί Διαγωνισμός εισαγωγής στη Σχολή Χαρακτικής "Istituto Polygrafico e Zecca dello Stato" της Ιταλίας