Η εφημερίδα "ΤΑ ΝΕΑ" διοργανώνει τον 20ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθητικών Εφημερίδων και Περιοδικών με ειδικό θέμα «ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΒΙΑ».

Στο Διαγωνισμό μπορούν να συμμετάσχουν, με το δικό τους έντυπο, μαθητές Δημοτικών, Γυμνασίων και Λυκείων από ολόκληρη τη χώρα, την Κύπρο και τα ελληνόφωνα σχολεία του εξωτερικού. Τα έντυπα, τα οποία μπορούν να είναι σε μορφή εφημερίδας, περιοδικού ή ηλεκτρονικής έκδοσης, θα κριθούν ξεχωριστά για κάθε εκπαιδευτική βαθμίδα (Δημοτικό, Γυμνάσιο, Λύκειο). Βασική προϋπόθεση αποτελεί, επίσης, να έχουν εκδοθεί από τον Απρίλιο του 2012 μέχρι και το Μάρτιο του 2013.

Διαβάστε περισσότερα

Βρίσκεστε εδώ: Home Εκπαιδευτικά Θέματα Διαγωνισμοί 20ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Μαθητικών Εφημερίδων και Περιοδικών με ειδικό θέμα "ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΒΙΑ"