Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του 73ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ», που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2013.

Από την Πρέβεζα επέτυχε στο διαγωνισμό η μαθήτρια Ρίζου Παρασκευή, της Β' Τάξης του 1ου Γυμνασίου Πρέβεζας.

Συγχαίρουμε τη μαθήτρια και ευχόμαστε καλή επιτυχία στην επόμενη φάση του διαγωνισμού "Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ" που θα γίνει το Σάββατο 23 Φεβρουαρίου 2013.

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στην Αθήνα, στο κτίριο του Νέου Χημείου, οδός Ναυαρίνου 13Α, μεταξύ Μαυρομιχάλη και Χαρ. Τρικούπη στις 09.00 – 12.00 π.μ.

Την Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013 στη Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Αθηνών και ώρα 11.00 π.μ. θα γίνει η τελετή βράβευσης των μαθητών που θα διακριθούν στον «ΑΡΧΙΜΗΔΗ».

Η Διευθύντρια ΔΔΕ Πρέβεζας
Β. Σφονδύλη

Βρίσκεστε εδώ: Home Εκπαιδευτικά Θέματα Διαγωνισμοί Aποτελέσματα του 73ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»