Επιτυχόντες Μαθητές στο διαγωνισμό "Euroscola 2013"

Συγχαίρουμε τους μαθητές των Γενικών Λυκείων αρμοδιότητάς μας που συμμετείχαν και πέτυχαν στο διαγωνισμό "Euroscola 2013" σε ποσοστό 50% στο σύνολο των επιτυχόντων σε επίπεδο Ηπείρου.

Σε σύνολο 24 επιτυχόντων μαθητών από τα σχολεία της Ηπείρου, οι 12 είναι μαθητές Γενικών Λυκείων Πρέβεζας.

Οι επιτυχόντες μαθητές θα συμμετέχουν σε τετραήμερη αεροπορική εκδρομή με προορισμό το Στρασβούργο, την έδρα του Ευρωκοινοβουλίου, όπου μετά από τη συγκρότηση πολύγλωσσων ομάδων εργασίας από όλα τα κράτη της Ε.Ε. θα πραγματοποιηθεί προσομοίωση εργασιών του Ευρωκοινοβουλίου. Οι νέοι θα συζητήσουν και θα ανταλάξουν τις απόψεις τους σχετικά με τις ευρωπαϊκές προτεραιότητες , για τις οποίες έχει γίνει σχετική προπαρασκευή στα σχολεία προέλευσής τους.

Τους ευχόμαστε καλό ταξίδι, καλή επιτυχία στις εργασίες που θα συμμετέχουν και επιστροφή με τις καλλίτερες αναμνήσεις και εμπειρίες.

Οι επιτυχόντε μαθητές των Γενικών Λυκείων Πρέβεζας είναι οι ακόλουθοι (όλοι της Β' Τάξης Λυκείου):

1ο ΓΕ.Λ. Πρέβεζας - ΓΑΛΑΝΗ ΠΕΛΑΓΙΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
1ο ΓΕ.Λ. Πρέβεζας - ΠΕΡΔΙΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
1ο ΓΕ.Λ. Πρέβεζας - ΧΑΡΙΤΟΥ ΓΑΡΟΥΦΑΛΙΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
2ο ΓΕ.Λ. Πρέβεζας - ΓΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2ο ΓΕ.Λ. Πρέβεζας - ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ ΣΟΦΙΑ-ΜΑΡΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
2ο ΓΕ.Λ. Πρέβεζας - ΚΑΡΕΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ του ΛΑΜΠΡΟΥ
ΓΕ.Λ. ΠΑΡΓΑΣ       - ΑΛΕΞΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ-ΑΛΙΚΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΓΕ.Λ. ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ - ΓΕΩΡΓΑΝΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΓΕ.Λ. ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ - ΓΚΑΡΤΖΩΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΡΑΦΑΗΛ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΓΕ.Λ. ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ - ΚΟΝΙΤΣΙΩΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΓΕ.Λ. ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ - ΜΠΑΛΑΦΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ