Η περίοδος της προετοιμασίας για τις πανελλαδικές εξετάσεις έχει λήξει και έφθασε η ώρα της δοκιμασίας και της κρίσεως.

Αρχικώς πρέπει να συγχαρώ όλους όσους αποφάσισαν να συμμετάσχουν στις εξετάσεις με στόχο την συνέχιση των σπουδών τους στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση. Όλοι γνωρίζουν τον κόπο, τον μόχθο, και την μεθοδική προσπάθεια που κάθε υποψήφιος καταβάλλει καθώς επίσης και την συμπαράσταση που χρειάζεται από την οικογένειά του σε όλη την διάρκεια αυτής της προετοιμασίας. Η ζωή από την φύση της είναι διαρκής αγώνας. Μία φάση αυτού του αγώνα της ζωής είναι και οι πανελλαδικές εξετάσεις.

Εύχομαι οι υποψήφιοι να διατηρήσουν την ψυχραιμία τους, να αποδώσουν ανάλογα προς την προετοιμασία που έχουν κάνει και ανάλογα προς τις γνώσεις που έχουν, ώστε να έχουν αποτέλεσμα αντάξιο της όλης τους προσπάθειας.

Εύχομαι επίτευξη των στόχων τους και των ονείρων τους.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Βρίσκεστε εδώ: Home Εκπαιδευτικά Θέματα Εξετάσεις Πανελλαδικές Μήνυμα της Διευθύντριας Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης προς τους υποψηφίους των Πανελλαδικών εξετάσεων των σχολείων ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. Πρέβεζας