Προκηρύξεις στρατιωτικών σχολών, αστυνομικών σχολών, λιμενικού

geetha Προκήρυξη Διαγωνισμού Επιλογής Σπουδαστών/τριών Ανωτάτων Στρατιωτικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (ΑΣΕΙ), [Ευελπίδων (ΣΣΕ), Ναυτικών Δοκίμων (ΣΝΔ), Ικάρων (ΣΙ), Αξιωματικών Σωμάτων (ΣΣΑΣ), Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ)] και των Ανωτέρων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών (ΑΣΣΥ), [Στρατού Ξηράς (ΣΜΥ), Πολεμικού Ναυτικού (ΣΜΥΝ) και Πολεμικής Αεροπορίας (ΣΜΥΑ)].

Προθεσμία υποβολής (ηλεκτρονικά) Αίτησης-Δικαιολογητικών: από Τετάρτη 13/5/2020 και ώρα 00:00 έως Παρασκευή 29/5/2020 και ώρα 24:00.

police Προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή αστυνομικών (Ανθυπαστυνόμων, Αρχιφυλάκων, Υπαρχιφυλάκων και Αστυφυλάκων) στη Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας, κατά το ακαδημαϊκό έτος 2020 - 2021, με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων Ημερησίου Γενικού Λυκείου του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων. (* αφορά τους ήδη υπηρετούντες αστυνομικούς)

limeniko Προκήρυξη Διαγωνισμού για την εισαγωγή ιδιωτών στις Σχολές Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.- ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων, το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021, με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων.

Προθεσμία ηλεκτρονικής συμπλήρωσης της Αίτησης - Υπεύθυνης Δήλωσης: από Δευτέρα 11/5/2020 έως Κυριακή 24/5/2020 και ώρα 24:00.

Βρίσκεστε εδώ: Home Εκπαιδευτικά Θέματα Εξετάσεις Πανελλαδικές Προκηρύξεις στρατιωτικών σχολών, αστυνομικών σχολών, λιμενικού