Η Διοικούσα Επιτροπή Πρότυπων Πειραματικών Σχολείων στο πλαίσιο εφαρμογής των διατάξεων: α) του Ν. 396/11, β) του άρθρου 329, παρ. 4α του Ν. 4072/12, σας ενημερώνει για την εισαγωγή μαθητών στα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2013-14.

Σχετικά αρχεία:

α) Απόφαση της ΔΕΠΠΣ για την εισαγωγή μαθητών στα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία (Π.Π.Σ.)
β) Ανακοίνωση του Πρότυπου Πειραματικού Γυμνασίου για τις δηλώσεις μαθητών στο Π.Π. Γυμνάσιο και
γ) Ανακοίνωση του Πρότυπου Πειραματικού Λυκείου για τις δηλώσεις μαθητών στο Π.Π. Λύκειο.

Βρίσκεστε εδώ: Home Εκπαιδευτικά Θέματα Εξετάσεις Εισαγωγή μαθητών στα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία (Π.Π.Σ.) για το σχολικό έτος 2013-2014