Προσλήψεις Αναπληρωτών και Αναπληρωτών Ε.Α.Ε. Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Προσλήψεις αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Από το Υπουργείο Παιδείας, Διά Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι για το σχολικό έτος 2011-12 προσλαμβάνονται 559 εκπαιδευτικοί ως αναπληρωτές πλήρους Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των κλάδων ΠΕ01.00, ΠΕ02.00, ΠΕ03.00, ΠΕ04.01, ΠΕ04.02, ΠΕ04.04, ΠΕ18.04 και ΤΕ01.19 για τα σχολεία Γενικής Παιδείας και Επαγγελματικής Εκπαίδευσης.

Επίσης, προσλαμβάνονται 323 εκπαιδευτικοί ως αναπληρωτές πλήρους ωραρίου Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των κλάδων ΠΕ16.01, ΠΕ16.02 και ΤΕ16 για τα Μουσικά Σχολεία για διάφορες μουσικές ειδικεύσεις.

Οι προσλαμβανόμενοι οφείλουν να παρουσιαστούν στους προϊσταμένους των Διευθύνσεων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για ανάληψη υπηρεσίας από Παρασκευή 14 μέχρι και Τρίτη 18 Οκτωβρίου 2011.

Πατήστε εδώ για τους πίνακες με τα ονόματα

Προσλήψεις αναπληρωτών εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Το Υπουργείο Παιδείας, Διά Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων ανακοινώνει την πρόσληψη τριακοσίων σαράντα δύο (342) αναπληρωτών εκπαιδευτικών ΕΑΕ – κλάδων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και δέκα πέντε(15) αναπληρωτών εκπαιδευτικών ΕΑΕ – ειδικοτήτων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης για την κάλυψη των λειτουργικών κενών στις δομές της Ειδικής Αγωγής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, για το σχολικό έτος 2011-2012.

Οι προσλαμβανόμενοι οφείλουν να παρουσιαστούν στις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για ανάληψη υπηρεσίας, από την Παρασκευή 14 Οκτωβρίου έως και την Τρίτη 18 Οκτωβρίου 2011.

Ως ημερομηνία πρόσληψης των προσωρινών αναπληρωτών λαμβάνεται υπόψη η ημερομηνία ανάληψης υπηρεσίας στην οικεία Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Πατήστε εδώ για τους πίνακες με τα ονόματα

Βρίσκεστε εδώ: Home Εκπαιδευτικά Θέματα Εκπαιδευτικοί Προσλήψεις Αναπληρωτών και Αναπληρωτών Ε.Α.Ε. Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης