ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Πρέβεζας ανακοινώνεται ότι το ΥΠ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ Δ. Β. Μ. Θ. θα προβεί σε προσλήψεις αναπληρωτών και ωρομισθίων εκπ/κών (ωρολόγιο πρόγραμμα – ολοήμερα Δημοτικά Σχολεία) για το σχολικό έτος 2011 – 2012.

Δικαίωμα υποβολής αίτησης έχουν: α)όσοι έχουν προϋπηρεσία προσωρινού αναπληρωτή ή ωρομισθίου εκπ/κού, β)όσοι έχουν μόρια από τον τελευταίο και τον προτελευταίο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ και γ)όσοι επιθυμούν να εγγραφούν στον πίνακα με μηδενική προϋπηρεσία βάσει του πτυχίου τους.

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλουν αίτηση αυτοπροσώπως ή με νόμιμα εξουσιοδοτημένο πρόσωπο σε μία μόνο Διεύθυνση Β/θμιας Εκπ/σης από 7-7-2011 έως και 15-7-2011 στα Γραφεία της Δ/νσης Β/θμιας Εκπ/σης – Περιοχή Νοσοκομείου Κολοκοτρώνη, στον 2ο όροφο.

Ώρες προσέλευσης κοινού: 8.30΄ π.μ. έως 13.00΄ μ.μ.

Πληροφορίες στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Β/θμιας Εκπ/σης Νομού Πρέβεζας: http://dide.pre.sch.gr

Οι εκπαιδευτικοί των κλάδων ΠΕ16.01, ΠΕ16.02, ΠΕ17.13, ΠΕ17.14, ΤΕ16 και οι εμπειροτέχνες ιδιώτες μουσικοί θα κληθούν με ξεχωριστή εγκύκλιο

Διευκρίνηση: Για τους υποψηφίους των πινάκων αναπληρωτών, οι οποίοι κατατάσσονται σε πίνακες περισσότερων του ενός κλάδων, σύμφωνα με την κατά περίπτωση ισχύουσα νομοθεσία, σε περίπτωση πρόσληψής τους με πλήρες ωράριο από τον πίνακα ενός κλάδου αναστέλλεται η υποψηφιότητά τους στους πίνακες των λοιπών κλάδων.Σε περίπτωση πρόσληψης με μειωμένο ωράριο από τον πίνακα ενός κλάδου, οι εκπ/κοί παραμένουν διαθέσιμοι προς πρόσληψη στους πίνακες των λοιπών κλάδων μόνο για πρόσληψη με πλήρες ωράριο διδασκαλίας.

Διαβάστε την Εγκύκλιο
Παράρτημα: Πτυχία που γίνονται δεκτά ανά ειδικότητα Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης
Διευκρινήσεις για την Παιδαγωγική Επάρκεια (ΝΕΟ! : Προστέθηκε 7 Ιουλίου 2011)
Διευκρινήσεις για την Υπηκοότητα των Υποψηφίων (ΝΕΟ: Προστέθηκε 8 Ιουλίου 2011)