ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΚΠΓ 2024 Α

ΚΠΓ Α΄ 2024  ΩΡΕΣ ΠΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΣΤΟ 1ο ΓΕΛ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

Παραλαβή πιστοποιητικών ΚΠΓ Α΄ εξεταστικής περιόδου 2023

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ  ΣΤΑΘΕΡΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΜΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΛΕΙΤΕ ΤΟ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ 6952011666

Βράβευση μαθητικής ομάδας του 2ου ΓΕΛ Πρέβεζας

H ομάδα κινηματογράφου που δραστηριοποιείται στο 2ο ΓΕΛ Πρέβεζας στα πλαίσια του Προγράμματος Σχολικής Δραστηριότητας με τίτλο «Λέσχη κινηματογράφου στο Σχολείο» συμμετείχε στο Ελληνικό Διαγωνιστικό Πρόγραμμα της 11ης Ευρωπαϊκής Συνάντησης Νεανικής Οπτικοακουστικής Δημιουργίας Camera Zizanio, που πραγματοποιήθηκε στον Πύργο, με την ταινία «Όνειρα υπό κατάληψη» και τιμήθηκε με Ειδική Μνεία στην Κατηγορία Β (Ταινίες Παιδιών και Νέων από 13 έως 16 ετών) στις 10/12/2011.

Επίσης η ίδια ταινία τιμήθηκε με το Β΄ Βραβείο Καλύτερης Μαθητικής Ταινίας στο 4ο Νεανικό Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους, που πραγματοποιήθηκε στη Λάρισα στις 29/1/2012.

Την ομάδα αυτή αποτελούν οι μαθητές:

1. Λελόβας Λουκάς
  2. Κίστης Ηλίας
  3. Κυργιάκη Μαρία
  4. Ματέρη Ανθή
  5. Σοπικιώτης Κων/νος
  6. Σουίδας Αλέξανδρος
  7. Τσιόκου Βικτώρια
  8. Χριστοφορίδου Δήμητρα

H παραπάνω ομάδα μαθητών υποστηρίχθηκε από τους εκπαιδευτικούς: Γεωργίου Ευγενία, κλ. ΠΕ04, υπεύθυνη του προγράμματος, καθώς και Καρατσώλη Ευάγγελο, κλ. ΠΕ03 και Κωστοπούλου Ελευθερία, κλ. ΠΕ06.

Συγχαίρουμε τους μαθητές για τις παραπάνω διακρίσεις τους και τους ευχόμαστε κάθε επιτυχία και σε μελλοντικές συμμετοχές.

Η Διευθύντρια Δ.Δ.Ε Πρέβεζας

Β. Σφονδύλη

Βρίσκεστε εδώ: Home Δράσεις Σχολικές Δράσεις Πολιτισμός Βράβευση μαθητικής ομάδας του 2ου ΓΕΛ Πρέβεζας