ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΚΠΓ 2024 Α

ΚΠΓ Α΄ 2024  ΩΡΕΣ ΠΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΣΤΟ 1ο ΓΕΛ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

Παραλαβή πιστοποιητικών ΚΠΓ Α΄ εξεταστικής περιόδου 2023

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ  ΣΤΑΘΕΡΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΜΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΛΕΙΤΕ ΤΟ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ 6952011666

Το Μουσικό Σχολείο Πρέβεζας παρουσιάζει στην οικία Αθανασιάδη τη δεύτερη έκθεση φωτογραφίας της φωτογραφικής λέσχης του σχολείου. Παράλληλα, στον ίδιο χώρο, διοργανώνει μία έκθεση με το αρχειακό υλικό της εφημερίδας του σχολείου "Στη Διαπασών", με αφορμή τη συμπλήρωση των 25 τευχών και των 12 χρόνων λειτουργίας της εφημερίδας. Οι μαθητές φωτογραφίζουν στιγμές της καθημερινότητας των ανθρώπων και αναδεικνύουν με την οπτική τους γωνία σημεία της πόλης. Ταυτόχρονα στρέφονται στη φύση για να αναδείξουν το μεγαλείο ενός μικρού λουλουδιού ή ενός ζώου. Από την άλλη, οι μαθητές, από παλιούς αποφοίτους μέχρι τη φετινή πρώτη γυμνασίου, γράφουν για να εκφράσουν τη σκέψη τους και τους προβληματισμούς τους σε μια σειρά κοινωνικών ζητημάτων. Δεν λείπει βέβαια η γραπτή έκφραση και ανάδειξη των καλλιτεχνών και μουσικών τους ενδιαφερόντων. Τόσο η φωτογραφία όσο και η εφημερίδα είναι βήματα έκφρασης και δημιουργικότητας των μαθητών που τους προσφέρει το σχολείο και για αυτό πρέπει να τους τιμήσουμε με την παρουσία μας.

Σας περιμένουμε!!

Βρίσκεστε εδώ: Home Δράσεις Σχολικές Δράσεις Πολιτισμός ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΚΘΕΣΕΙΣ (Φωτογραφίας – μαθητικής εφημερίδας )