Χριστουγεννιάτικη γιορτή Μουσικού Σχολείου Πρέβεζας

Ο Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές του Μουσικού Σχολείου Πρέβεζας σας προσκαλούν στη χριστουγεννιάτικη γιορτή τους, την Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2019 στη Θεοφάνειο Αίθουσα τέχνης. Η εκδήλωση θα ξεκινήσει στις 20:00 με ελεύθερη είσοδο.
Θα ακουστούν κάλαντα από περιοχές της Ελλάδας και θα ακολουθήσει η θεατρική παράσταση «Ο Βάνκας…(όπως θα θέλαμε)», βασισμένη στο διήγημα του Α. Τσέχωφ «Ο Βάνκας». Θα προβληθεί οπτικοακουστικό υλικό από δράσεις του σχολείου, με αφορμή τη συμπλήρωση 10 χρόνων λειτουργίας του.
Από το πρωί θα λειτουργεί χριστουγεννιάτικο «μπαζάρ» στο χώρο με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Μουσικού σχολείου Πρέβεζας.

afisa mousiko 22 12 2019

prosklisi mousiko 22 12 2019

Βρίσκεστε εδώ: Home Δράσεις Σχολικές Δράσεις Πολιτισμός Χριστουγεννιάτικη γιορτή Μουσικού Σχολείου Πρέβεζας