Δραστηριότητες Σχολικών Μονάδων

2ο Γυμνάσιο Πρέβεζας: Σας προσκαλούμε στις πολιτιστικές εκδηλώσεις , την Παρασκευή 6-5-2011 και ώρα 09:30 π.μ , στα πλαίσια της Πολιτιστικής Μέρας του σχολείου μας που θα πραγματοποιηθούν στη « ΘΕΟΦΑΝΕΙΟ » Αίθουσα Τέχνης.

2ο Λύκειο Πρέβεζας: Σας Προσκαλούμε το Σάββατο 7 Μαΐου 2011 και ώρα 7:30 μ.μ στο χώρο της «Λαϊκής Αγοράς» (παραλία) όπου θα παρουσιάσουμε εργασίες μας με περιβαλλοντικά θέματα της περιοχής μας (στα πλαίσια του μαθήματος Αρχές Περιβαλλοντικών Επιστημών τoυ τμήματος Β1΄ ). Παράλληλα θα παρουσιαστούν συναφή θεατρικά δρώμενα (στα πλαίσια του μαθήματος της Θεατρολογίας του τμήματος Α1΄). Θα ακολουθήσει συζήτηση και στη συνέχεια μουσική, χορός, γλυκά και πίτες.

4ο Γυμνάσιο Πρέβεζας: Σας προσκαλούμε στη παρουσίαση των προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων Σχολ. Έτους 2010-11 του σχολείου μας. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στη Θεοφάνειο Αίθουσα Τέχνης στις 9 Μαΐου ημέρα Δευτέρα και ώρα 11.30 το πρωί. Η παρουσία σας θα μας τιμήσει και θα μας δώσει μεγάλη χαρά.

Βρίσκεστε εδώ: Home Δράσεις Σχολικές Δράσεις Πολιτισμός Δραστηριότητες Σχολικών Μονάδων