1ο Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου

Επειδή πιστεύουμε ότι η ένταξη του θεάτρου στο σχολείο και ο ρόλος του ως μορφοπαιδευτικού αγαθού με αισθητικό, καλλιτεχνικό, διδακτικό και παιδαγωγικό περιεχόμενο, εξακολουθεί να αποτελεί διαχρονική αξία πρόκειται να υλοποιήσουμε φέτος το

1ο Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου.

Ο χώρος διεξαγωγής του θα είναι η Θεοφάνειος Αίθουσα Τέχνης του Δήμου Πρέβεζας και ο χρόνος διεξαγωγής θα είναι το μήνα Απρίλιο. Ακριβής ημερομηνία θα σας κοινοποιηθεί με επόμενο έγγραφο.

Στο Φεστιβάλ μπορούν να συμμετέχουν όλα τα σχολεία αρμοδιότητάς μας.

Καταληκτική ημερομηνία για τις δηλώσεις συμμετοχής είναι η 8η Φεβρουαρίου 2013.

Υποβολή αιτήσεων στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Υπόψιν κ. Τσανέλη - Υπεύθυνου Σχολικών Δραστηριοτήτων – Κολοκοτρώνη 1 – Πρέβεζα – Τ.Κ. : 48100) και στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

Το επίσημο πρόγραμμα και το έντυπο υλικό των παραστάσεων θα ανακοινωθούν εγκαίρως. Οι παραστάσεις θα είναι ανοικτές για τα σχολεία και το κοινό.

Η Διευθύντρια Δ.Δ.Ε.

Βασιλική Σφονδύλη
Μαθηματικός

Βρίσκεστε εδώ: Home Δράσεις Σχολικές Δράσεις Πολιτισμός 1ο Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου