Δηλώσεις τοποθέτησης/συμπλήρωσης ωραρίου σε λειτουργικά κενά 2019-2020

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί αρμοδιότητας ΠΥΣΔΕ Πρέβεζας να υποβάλουν αιτήσεις :

α) για συμπλήρωση ωραρίου λειτουργικά υπεραρίθμων *,

β) για προσωρινή τοποθέτηση και συμπλήρωση ωραρίου (όσοι εκπαιδευτικοί βρίσκονται στη διάθεση ΠΥΣΔΕ),

γ) για απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ,

δ) για τοποθέτηση και συμπλήρωση ωραρίου αποσπασμένων εκπαιδευτικών από άλλα ΠΥΣΔΕ,

ε) για διάθεση για άσκηση διοικητικού έργου στη Δ.Δ.Ε. Πρέβεζας,

από Τρίτη 03-09-2019 ως και Πέμπτη 05-09-2019 ώρα 12.00. Οι αιτήσεις μπορούν να υποβάλλονται στη γραμματεία του ΠΥΣΔΕ Πρέβεζας ή με αποστολή fax στο 2682089792 ή ηλεκτρονικά (σκαναρισμένες με υπογραφή στο e-mail pysde@dide.pre.sch.gr). Λόγω υπερφόρτωσης του fax, είναι προτιμότερη η ηλεκτρονική αποστολή.

Τονίζεται ότι οι αιτήσεις των εκπαιδευτικών μπορούν (και πρέπει) να είναι ανεξάρτητες των κενών, καθώς κατά τη διαδικασία των τοποθετήσεων ενδέχεται να προκύψουν και άλλα κενά από εκπαιδευτικούς που μετακινούνται εντός του νομού.

Έντυπο δήλωσης τοποθέτησης.

Πίνακας Λειτουργικών Κενών.

Πίνακας Λειτουργικών Κενών Α/θμιας.

* Ως λειτουργικά υπεράριθμοι νοούνται οι εκπαιδευτικοί που έχουν οργανική τοποθέτηση και δε συμπληρώνουν το ωράριό τους (ανεξαρτήτως αν έχουν χαρακτηριστεί ως οργανικά υπεράριθμοι ή όχι).

** Οι εκπαιδευτικοί κλάδων ΠΕ11 και ΠΕ86 κατά την υποβολή δήλωσης προτίμησης να λάβουν υπόψη και τα λειτουργικά κενά της Α/θμιας Εκπ/σης, σύμφωνα με τον αναρτημένο πίνακα. Οι εκπαιδευτικοί που θα διατεθούν με μερικη διάθεση, θα διατεθούν με απόφαση ΠΥΣΔΕ, συγκρινόμενοι μεταξύ τους με βάση τα μόριά τους και τις αιτήσεις τους (που θα εξεταστούν αφού ολοκληρωθούν οι τοποθετήσεις εκπαιδευτικών στα κενά των σχολείων της Δευτεροβάθμιας και εφόσον καλυφθούν πλήρως οι ανάγκες των σχολείων της Δευτεροβάθμιας).

Βρίσκεστε εδώ: Home Δ.Δ.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Δηλώσεις τοποθέτησης/συμπλήρωσης ωραρίου σε λειτουργικά κενά 2019-2020