Ανακοινώνονται οι οργανικές τοποθετήσεις που προέκυψαν από βελτιώσεις/οριστικές τοποθετήσεις/μεταθέσεις, κατά κλάδο και ειδικότητα, (πράξη ΠΥΣΔΕ 17η/06-08-2019) καθώς και ο πίνακας με τα εναπομείναντα οργανικά κενά.

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί (των κλάδων στους οποίους υπάρχουν οργανικά κενά) που είχαν υποβάλει δήλωση προτίμησης σχολείων (από 01/08/2019 ως 06/08/2019) και δεν τοποθετήθηκαν, να καταθέσουν εκ νέου, αν το επιθυμούν, δήλωση προτίμησης τοποθέτησης στα εναπομείναντα οργανικά κενά, έως και τη Δευτέρα 12-08-2019 και ώρα 12:30 είτε αυτοπροσώπως στη γραμματεία του ΠΥΣΔΕ είτε με αποστολή fax στο 2682089792 ή ηλεκτρονικά (σκαναρισμένη αίτηση με υπογραφή στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.. Είναι απαραίτητη, μετά την αποστολή fax ή email, η τηλ. επιβεβαίωση στο 2682024135 (εσωτ.140) για τη λήψη του). Μέσα στην ίδια προθεσμία υποβάλλονται αιτήσεις προς το ΠΥΣΔΕ, για διόρθωση τυχόν λαθών ή παραλείψεων που αφορούν στις αποφάσεις τοποθέτησης των εκπαιδευτικών.

Επισημαίνονται τα εξής:

α) οι εκπαιδευτικοί του κλάδου ΠΕ04 που είχαν υποβάλει δήλωση προτίμησης σχολείων (από 01/08/2019 ως 06/08/2019) είναι δυνατόν να διεκδικήσουν τα οργανικά κενά του κλάδου τους, που δεν κατέστη δυνατόν να καλυφθούν, γνωρίζοντας ότι το κάθε κενό μπορεί να δηλωθεί από όλες τις ειδικότητες, σύμφωνα με το αρ. 60818/Δ2/27-5-2011 έγγραφο ΥΠΠΕΘ και στο οποίο αναφέρεται ότι:

«…τυχόν κενά μετά την παραπάνω διαδικασία θα καλυφθούν κατά προτεραιότητα από την ειδικότητα με τις περισσότερες ώρες, λαμβάνοντας υπόψη και τα μαθήματα δεύτερης ανάθεσης. Σε κάθε περίπτωση η περιγραφή των κενών θα γίνεται αναλυτικά ανά ώρες ειδικότητας»

Την Τρίτη 13/08/2019 αναμένεται να ανακοινωθεί ο οριστικός Πίνακας οργανικών τοποθετήσεων (από βελτιώσεις/μεταθέσεις/διάθεση ΠΥΣΔΕ).

Από το ΠΥΣΔΕ Πρέβεζας

Βρίσκεστε εδώ: Home Δ.Δ.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Οργανικές τοποθετήσεις εκπαιδευτικών ΠΥΣΔΕ Πρέβεζας (από βελτιώσεις/οριστικές τοποθετήσεις/μεταθέσεις) - Πίνακας οργανικών κενών (εναπομείναντα)