Καθορισμός αποδοχών Αναπληρωτών Εκπαιδευτικών

Σε εφαρμογή της κοινής Υπουργικής Απόφασης οικ. 2/13917/0022/17-02-2012 (ΦΕΚ 414 / 23-02-2012) των Υπουργείων Διοικητικής Μεταρρύθμισης & Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης και Οικονομικών: «Καθορισμός αποδοχών του προσωπικού με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου που απασχολείται στο Δημόσιο, Ν.Π.Δ.Δ. και Ο.Τ.Α και των αναπληρωτών εκπαιδευτικών», θα γίνει από τη Δ.Δ.Ε. Πρέβεζας η κατάταξη των Αναπληρωτών Καθηγητών αρμοδιότητάς της στα Νέα Μισθολογικά Κλιμάκια.

Παρακαλούνται οι Διευθυντές των Σχολικών Μονάδων να ενημερώσουν ενυπόγραφα τους αναπληρωτές εκπαιδευτικούς που υπηρετούν στο σχολείο τους, οι οποίοι αφού ελέγξουν τα αναγραφόμενα στον επισυναπτόμενο πίνακα στοιχεία με τα οποία έγινε η νέα μισθολογική κατάταξη, στην περίπτωση που διαπιστώσουν λάθη ή παραλήψεις να υποβάλλουν σχετική ένσταση στη Δ.Δ.Ε. Πρέβεζας μέχρι και τη Δευτέρα 19 Μαρτίου 2012.

Επισημαίνεται ότι η μισθοδοσία του μηνός Φεβρουαρίου 2012 έχει γίνει με το νέο μισθολόγιο και επιπλέον έχουν γίνει κρατήσεις λόγω αναδρομικής εφαρμογής του νέου μισθολογίου από 01/11/2011, σύμφωνα με την παραπάνω Υπουργική Απόφαση. Στη μισθοδοσία Μαρτίου 2012 και Απριλίου 2012 θα γίνει η αναδρομική παρακράτηση που αφορά στους μήνες Δεκέμβριο 2011 και Ιανουάριο 2012 αντίστοιχα.

Βασιλική Σφονδύλη

Συνημμένα:

Βρίσκεστε εδώ: Home Δ.Δ.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ Τμήματα Τμήμα Β' Οικονομικού Καθορισμός αποδοχών Αναπληρωτών Εκπαιδευτικών