Αρχική

ΠΡΟΣ: Τον Αντιπεριφερειάρχη Περιφερειακής Ενότητας Πρέβεζας κ. Στράτο Ιωάννου

κ. Αντιπεριφερειάρχη

Λόγω ανειλημμένων υπηρεσιακών υποχρεώσεών μου στο Υπουργείο Παιδείας Δ.Β.Μ.Θ. αδυνατώ να ανταποκριθώ στην πρόσκλησή σας να παρευρεθώ στη σύσκεψη που έχετε προγραμματίσει τη Δευτέρα στις 14-3-2011 για θέματα τουρισμού και λυπάμαι γι΄αυτό.

Εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια.

Θα ήθελα να επισημάνω ότι ο τόπος μας πληροί όλες τις προϋποθέσεις για την ανάπτυξη όχι μόνον του περιηγητικού τουρισμού αλλά και όλων των μορφών εναλλακτικού τουρισμού.

Η Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Πρέβεζας θα μπορούσε να συμβάλει στην ανάπτυξη του Συνεδριακού Τουρισμού με τη διοργάνωση Πανελλήνιων Συνεδρίων Επιστημονικών Συλλόγων, όπως π.χ. της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας και του Συλλόγου Φιλολόγων.

Επίσης με την προώθηση ηλεκτρονικά φωτογραφικού, ενημερωτικού υλικού προβολής της περιοχής μας προς όλες τις σχολικές μονάδες της χώρας μας μέσω των Δ/νσεων Δθμιας Εκπ/σης, με στόχο, ο Νομός μας να γίνει τόπος προορισμού εκπαιδευτικών εκδρομών και Σχολικών Δραστηριοτήτων.

Ευχαριστώ για την κατανόηση και είμαι στη διάθεσή σας για κάθε συνεργασία επί του θέματος.

Η Διευθύντρια  Δ.Δ.Ε. Ν. Πρέβεζας

Σφονδύλη Βασιλική
Μαθηματικός

Βρίσκεστε εδώ: Home Uncategorised Πρόταση της Δ/ντριας Δ.Δ.Ε. Πρέβεζας προς Περιφερειακή Ενότητα για την Ανάπτυξη Τουρισμού στο Νομό